TKBL'nin En İyileri FlyBasketball'dan

TKBL'de 2018-2019 sezonunun tamamlanmasının ardından Eurobasket.com sezonun en iyilerini açıkladı.


Eurobasket.com, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nin 2018-2019 sezonunda performansları ile öne çıkan en iyi oyuncuları açıkladı.


Eurobasket.com tarafından seçilen TKBL'de 2019 sezonunun "En İyi İlk Beş"inde; FlyBasketball'dan Brene Moseley (PG), Nihan Demirkol (G), Lauren Ervin (F) ve Patricia Bright (F-C) yer aldı.


TKBL'nin sayı, asist, top çalma ve verimlilik lideri olan Brene Moseley, Eurobasket.com tarafından "Yılın Guardı" ve "Yılın Savunmacısı" olarak seçildi. 1993 doğumlu oyuncumuz Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde normal sezonu 38.4 sayı, 5.8 asist ve 2.8 top çalma ortalamalarıyla tamamladı.


Eurobasket.com tarafından "Yılın Yerli Oyuncusu" seçilen oyuncumuz Nihan Demirkol, playoff final serisinde 14.6 sayı, 3.6 asist, 1.7 top çalma ve 1.3 ribaund ortalamaları ile oynadı. Ayrıca playoff final serisinde 17 sayı, 11 ribaund, 3.3 asist, 2 blok ve 1.6 top çalma ortalamarıyla oynayan Amerikalı oyuncumuz Lauren Ervin, Eurobasket.com tarafından final serisinin "En Değerli Oyuncusu" seçildi.


TKBL playoff finalisti olan oyuncumuz Patricia Bright, Eurobasket.com tarafından "Yılın Forveti" seçildi. Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde çıktığı 41 maçta oyuncumuz; 19.39 sayı, 7.39 ribaund, 1.9 blok, 1.8 asist ve 1.4 top çalma ortalamalarıyla oynadı.


Son olarak Eurobasket.com'un seçtiği "Şeref Ödülü" (Honorable Mention) listesinin başında yer alan genç oyuncumuz Manolya Kurtulmuş, aynı zamanda ligin "Yerli İlk Beşi"ne de seçildi.


Eurobasket.com tarafından 2018-2019 sezonunda TKBL'nin En İyi İlk Beş'ine seçilen oyuncularımızdan Yılın En İyi Guardı & Savunmacısı Brene Moseley'i, Yılın Yerli Oyuncusu Nihan Demirkol'u, final serisinin En Değerli Oyuncusu Lauren Ervin'i ve Yılın Forveti Patricia Bright'ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Yılın Kadın Basketbolcusu: Tuğçe Canıtez

Fenerbahçe forması giyen 1990 doğumlu oyuncumuz Tuğçe Canıtez, Spor Türkiye tarafından "Yılın Kadın ... DEVAM

FlyBasketball'dan Nike & Samuray Sport ile İşbirliği

FlyBasketball ve Samuray Sport arasında, Nike ürünlerinde geçerli olmak üzere sponsorluk anlaşması i... DEVAM

AND1 Sponsorluğunda Adıyaman Sarıharman Ortaokulu’nu Ziyaret Ettik

FlyBasketball Sporcu Danışmanlık ve Kariyer Planlama olarak, milli oyuncumuz Tuğba Palazoğlu ve ekib... DEVAM