TKBL'nin En İyileri FlyBasketball'dan

TKBL'de 2018-2019 sezonunun tamamlanmasının ardından Eurobasket.com sezonun en iyilerini açıkladı.


Eurobasket.com, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nin 2018-2019 sezonunda performansları ile öne çıkan en iyi oyuncuları açıkladı.


Eurobasket.com tarafından seçilen TKBL'de 2019 sezonunun "En İyi İlk Beş"inde; FlyBasketball'dan Brene Moseley (PG), Nihan Demirkol (G), Lauren Ervin (F) ve Patricia Bright (F-C) yer aldı.


TKBL'nin sayı, asist, top çalma ve verimlilik lideri olan Brene Moseley, Eurobasket.com tarafından "Yılın Guardı" ve "Yılın Savunmacısı" olarak seçildi. 1993 doğumlu oyuncumuz Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde normal sezonu 38.4 sayı, 5.8 asist ve 2.8 top çalma ortalamalarıyla tamamladı.


Eurobasket.com tarafından "Yılın Yerli Oyuncusu" seçilen oyuncumuz Nihan Demirkol, playoff final serisinde 14.6 sayı, 3.6 asist, 1.7 top çalma ve 1.3 ribaund ortalamaları ile oynadı. Ayrıca playoff final serisinde 17 sayı, 11 ribaund, 3.3 asist, 2 blok ve 1.6 top çalma ortalamarıyla oynayan Amerikalı oyuncumuz Lauren Ervin, Eurobasket.com tarafından final serisinin "En Değerli Oyuncusu" seçildi.


TKBL playoff finalisti olan oyuncumuz Patricia Bright, Eurobasket.com tarafından "Yılın Forveti" seçildi. Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde çıktığı 41 maçta oyuncumuz; 19.39 sayı, 7.39 ribaund, 1.9 blok, 1.8 asist ve 1.4 top çalma ortalamalarıyla oynadı.


Son olarak Eurobasket.com'un seçtiği "Şeref Ödülü" (Honorable Mention) listesinin başında yer alan genç oyuncumuz Manolya Kurtulmuş, aynı zamanda ligin "Yerli İlk Beşi"ne de seçildi.


Eurobasket.com tarafından 2018-2019 sezonunda TKBL'nin En İyi İlk Beş'ine seçilen oyuncularımızdan Yılın En İyi Guardı & Savunmacısı Brene Moseley'i, Yılın Yerli Oyuncusu Nihan Demirkol'u, final serisinin En Değerli Oyuncusu Lauren Ervin'i ve Yılın Forveti Patricia Bright'ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Nihal Güngör, FlyBasketball Ailemize Katıldı

1990 doğumlu, 1.82 m boyundaki kısa forvet Nihal Güngör, FlyBasketball ailemize katıldı.... DEVAM

"Her Zaman Öğrenecek Bir Şey Vardır"

A Milli Takım kampında bulunan oyuncumuz Pelin Derya Bilgiç, TBF'ye röportaj verdi.... DEVAM

D'Andra Moss, Ukrayna Milli Takımı'na Katıldı

Ukrayna vatandaşlığı alan Amerikan asıllı oyuncumuz D'Andra Moss, 2017 Avrupa Şampiyonası Elemeleri ... DEVAM