Dört Oyuncumuz Kadınlar Türkiye Kupası Şampiyonu Oldu

Fenerbahçe'de forma giyen oyuncularımız Alina Iagupova, Esra Ural Topuz, Sevgi Uzun ve Tuğçe Canıtez, Kadınlar Türkiye Kupası'nda şampiyonluğa ulaştı.


FlyBasketball oyuncularımız Alina Iagupova, Esra Ural Topuz, Sevgi Uzun ve Tuğçe Canıtez; takımı Fenerbahçe ile 2020 Kadınlar Türkiye Kupası'nda şampiyonluğa ulaşan taraf oldu.


Atatürk Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmanın ardından Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan, Kadınlar Türkiye Kupası'nı Fenerbahçe takımının kaptanı olan milli oyuncumuz Tuğçe Canıtez'e takdim etti.


Oyuncularımız Esra Ural Topuz, Sevgi Uzun ve Tuğçe Canıtez'in maçtan sonra www.fenerbahce.org sitesine yaptığı açıklamalar şu şekilde:


Esra Ural Topuz:  “Gerçekten çok mutluyum. Bizim için sezon ortasında, tam da Final-Four Play-offuna gitmeden önce bu kupayı kazanmak çok önemliydi. Türkiye Kupası ve lig boyunca çalıştığımız her şeyi sahaya koyduk. Bizim işimiz böyle. Seviniyoruz ve bitiyor. Önümüzde çok önemli maçlarımız var. Final Four’a kalmak bizim için çok önemli. Aynı savunmayla şampiyon olma yolunda emin adımlarla ilerlemek istiyoruz. Hücum maç kazandırır, savunma şampiyonluk getirir. Bunu bir kere daha kanıtladığımız için ve kupayı müzeye götürdüğümüz için çok mutluyuz. Yarın da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Bu kupayı da bütün kadınlarımıza armağan ediyorum.”


Sevgi Uzun: “Gerçekten çok keyifli. Sezon başında kendimize hedefler koyduk. Şu an iki tanesini gerçekleştirdik. Umarım ligdeki ve Euroleague’deki hedeflerimizi gerçekleştirip 4 kupayla sezonu kapatırız. Burada kadınların gücünü temsil ediyoruz. Yarın da Kadınlar Günü. Bu kupayı tüm kadınlara armağan ediyorum. En büyük motivasyonumuz da buydu. Kupayı aldığımız ve 2’de 2 yaptığımız için de çok mutluyuz."


Tuğçe Canıtez: "Bizi burada ve ekranları başında destekleyen taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Böyle bir ödül alıp, bu güzel takımda oynama ve kupalar kazanmak çok güzel. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bu kupayı bütün kadınlara armağan ediyorum. Çok güzel takımımız var. Yeni gelen oyuncu ve sakatlıklar olmasına rağmen herkes elinden geleni yaptı. Sonuna kadar bu kupayı hak ettik."


27. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda şampiyon olan Fenerbahçe ve oyuncularımız Alina Iagupova, Esra Ural Topuz, Sevgi Uzun ve Tuğçe Canıtez'i tebrik ederiz.

Yeliz Doğan, FlyBasketball Ailemize Katıldı

1994 doğumlu yetenekli oyuncu Yeliz Doğan, FlyBasketball ailemize katıldı. ... DEVAM

“Her Oyuncu Gibi Benim de Tek Hedefim Milli Takım”

TKBL'de şampiyonluk için mücadele eden OGM Ormanspor’da forma giyen başarılı oyuncumuz Nihan Demirko... DEVAM

"Yolumuzun Açık Olduğunu Düşünüyorum"

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Fenerbahçe'de forma giyen milli oyuncumuz T... DEVAM